KLUB MALUCHA

 

Nasza oferta

 

Nasze podejście

Żłobek i przedszkole to miejsca, w których po raz pierwszy dziecko, którego całym światem są rodzice, pozostaje samo... bez najbliższych, poza znaną, domową, bezpieczną atmosferą.

To jest jak wejście w nowy, nieznany świat – nieznani ludzie, dzieci, miejsce, przedmioty... Ten mały człowiek musi się w nim odnaleźć, poradzić sobie z separacją od mamy i taty, nauczyć się współpracować z nauczycielem i rówieśnikami, dzielić się, wymieniać, negocjować, współodczuwać, czasami z czegoś zrezygnować itd. itd.

Dlatego niezwykle ważne jest, aby naszemu dziecku znaleźć przyjazne miejsce, by ta pierwsza rozłąka i nowe dla dziecka życie było radością a nie przymusem. Tak naprawdę to dziecko powinno „wybrać” sobie miejsce, byśmy mieli pewność, że nie będzie rozpaczać z powodu izolacji od rodziców. Dla dziecka nie ma znaczenia czy miejsce (w którym będzie spędzać część swojego życia) będzie bogato urządzone, przygotowane na wysokim poziomie, dla niego ważny jest klimat, atmosfera, podejście i zaangażowanie opiekuna, jego życzliwość i autentyczna sympatia.

Żłobek czy przedszkole musi być miejscem przyjaznym pod każdym  względem a nie przechowalnią do której jesteśmy zmuszeni oddać swój Skarb. Mały dzidziuś nie jest jeszcze w pełni „ukształtowany”, jest w okresie w którym zbiera doświadczenia, uczy się reagowania na różne, nieoczekiwane sytuacje, przyswaja sobie wzorce a to wszystko będzie miało wpływ na jego dorastanie i dorosłe życie.

Dlatego niezwykle ważne i odpowiedzialne zadanie mają opiekunowie. Potrzeba naprawdę wielkiej predyspozycji do wykonywania tego zawodu, odpowiedniego przygotowania i doświadczenia i to według mnie nie tyle merytorycznego ale po prostu mądrego i empatycznego podejścia do dziecka, by nie popełnić błędu w wychowaniu a jeśli nawet to się zdarzy (jesteśmy w końcu tylko ludźmi ze swoimi emocjami i przeżyciami) to szybko reagować.

Ważne jest by nie oceniać dzieci, nie segregować, nie szufladkować. Trzeba z wielkim wyczuciem stworzyć dziecku warunki do wzrostu i rozwoju. Bardzo ważną umiejętnością jest nauczenie dziecka radzenia sobie w grupie rówieśników ale też nauczenie radzenia sobie z różnymi przeciwnościami jakie może napotkać na swojej drodze. Każde dziecko musi czuć, że jest tak samo ważne jak inni. Nie może czuć się pokrzywdzone i potraktowane niesprawiedliwie w trudnej dla niego sytuacji. Trzeba uczyć je jak rozwiązywać konflikty by osiągnąć wspólny kompromis.

Dlatego żłobek czy przedszkole może być miejscem gdzie pod czujnym i mądrym okiem opiekuna dziecko może nauczyć się wiele, wiele dobrego i to w szybkim tempie, co może być dobrym startem w jego długiej drodze edukacji.

 

Plan dnia

zajęcia
7:00-8:00zbieranie grupy
9:00 - 10:00indywidualne zabawy dzieci pod okiem pedagoga
10:00 - 10:30zabawy ruchowe, oparte na metodach Weroniki Sherborne i Marii Montessori
10:30 - 11:30indywidualne zabawy dzieci pod okiem pedagoga
11:30 - 12:00zajęcia relaksacyjne przy muzyce
12:00 - 12:15czytanie bajek
12:15obiad
12:45 - 14:30przygotowanie do odpoczynku, leżakowanie
14:30indywidualne zabawy dzieci pod okiem pedagoga

 

Cennik

Klub malucha czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 17:00.

Czesne

Godzin dziennieCzesne miesięcznie
10h800 zł
9h750 zł
8h700 zł
7h650 zł
6h600 zł
4h500 zł *

* UWAGA! Minimalny czas w jakim dziecko może przebywać w placówce to 20 godzin tygodniowo. Może być to zarówno 4 godziny codziennie jak i w wybrane dni w wybranych godzinach tak by ich suma dawała minimum 20 godzin w tygodniu.

Posiłki przynoszone przez rodziców, w przyszłości możliwość zamówienia cateringu dla grupy.

Jednorazowe wpisowe w wysokości 250zł (ubezpieczenie + gwarancja miejsca w placówce dla dziecka)