KLUB MALUCHA

 

O nas

Powstanie Klubu Maluszka było naszym odwiecznym marzeniem przede wszystkim ze względu na kontakt z małym dzieckiem – Nowym Człowiekiem – otwartym, ciekawym świata i otoczenia, radosnym, szczęśliwym, żyjącym TU I TERAZ....

Drugim ważnym aspektem był fakt, że zawodowo od wielu lat zajmujemy się terapią osób dorosłych. I dzięki temu zawodowemu, terapeutycznemu doświadczeniu wiemy jak ważne jest kilka pierwszych lat życia dziecka. To wtedy kształtują się i utrwalają wzorce, zachowania, reakcje, które procentują w życiu dorosłym lub niestety mają negatywny wpływ na dalsze losy człowieka. Dlatego przygotowaliśmy przyjazne miejsce dla dziecka, w którym pod naszą opieką dzieci nie tylko będą mogły łagodnie i bezpiecznie spędzić czas bez osób bliskich – mamy i taty, ale też rozwijać się twórczo i poprzez zabawę uczyć się nawiązywania kontaktu z rówieśnikami.

W naszym klubie maluszka dzieci będą miały codziennie kontakt ze sztuką by móc w pełni wyrazić swoją naturę, talenty, potrzeby by móc tworzyć i rozwijać się na każdym poziomie. Codzienne uczestnictwo w zabawach taneczno-ruchowych spowoduje odpuszczenie napięć, stresu, spiętrzonych emocji, dostarczy satysfakcji i radości.

Tego typu zajęcia i ćwiczenia, dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości dziecka (gdyż każde z nich rozwija się w swoim indywidualnym tempie) wpłyną na wzrost poczucia własnej wartości, dodadzą odwagi, wpłyną na umiejętność nawiązywania relacji, radzenia sobie z emocjami poprzez ich umiejętne wyrażanie, a przede wszystkim na odnalezienie się wśród innych i życia w społeczeństwie.

Gdyby człowiek w dzieciństwie nabierał tych umiejętności poprzez świadome wychowanie na pewno w życiu dorosłym potrafiłby być sobą i nie przeżywałby wielu, wielu frustracji a na pewno nie potrzebowałby nas – terapeutów.

Stąd narodził się pomysł by powstał kameralny klub maluszka by w przyszłości nowe pokolenie było spełnione i szczęśliwe.

Nasza kadra

Lena - pedagog

Właściciel placówki klub malucha pozytywka, posiada duże doświadczenie w pracy z dziećmi. Współorganizator imprez charytatywnych dla dzieci z domów dziecka.

Anna - terapeuta zajęciowy